פיתוח מחוברות ארגונית

70% מהעובדים והעובדות מדווחים שאינם חשים מחוברות למקום העבודה. לא מדובר באירוע נקודתי אלא בתופעה המעצבת את שוק העבודה. כדי לשנות את קו המגמה צריך לשנות את נקודת המבט ולאמץ כלים ניהוליים חדשים. כיום מקומות העבודה מאופיינים בריבוי דורות (X,Y, Z, α), הדורות החדשים כבר אינם מסתפקים ביציבות ותנאים. אלא הם מחפשים במקום העבודה הרבה יותר ממקום פרנסה. הם רוצים שייראו אותם, שיקשיבו להם. הם רוצים לחוש שמקום העבודה מפתח אותם מקצועית ואישית ושהם משתייכים לסיפור רחב יותר שמקפל בתוכו משמעות ושייכות. כאשר הם לא מרגישים כך הם פשוט עוזבים ברגע שמזדמנת להם הזדמנות כלכלית טובה יותר. אם בעבר עובדים היו מחליפים עבודה כל חמש שנים כיום עובדים בני דור המילניום עוזבים כבר לאחר שנה עד שנתיים. העזיבות התכופות גורמות להפסדים ישירים ועקיפים הנאמדים ב-30% מעלות השכר השנתית של כל עובד שעוזב. תעשו את המכפלות ותגיעו למספרים מבהילים של כספים שפשוט מתאדים. להשקעות גדולות שאינן מקדמות את הארגון למקומות אליו אנו שואפים. כדי לעצור את המפולת צריך לשנות מיינד-סט וליצור מרחב עבודה המייצר מחוברות ומוטיבציה בקרב כלל העובדים והעובדות, לאורך זמן ולא רק באירועי שיא מלהיבים ככל שיהיו.
 
בשורה התחתונה – חיזוק המחוברות חוסכת בהוצאות הגיוס, ההשמה והחניכה. מעלה תפוקות ויוצרת צוותים מגובשים היכולים להתמודד עם השינויים התכופים שהמציאות מזמנת. מחוברות שכזו לא יוצרים על הדרך, היא צריכה להיות מנוהלת, מלווה ובעיקר מדויקת ומותאמת לקהלי היעד.
 

מה אני מביא איתי?

  • מודל מוכח  שפיתחתי כמומחה תוכן בחיזוק לכידות במאות יחידות מילואים בצה"ל, בארגונים חברתיים ובחברות עסקיות.
  • כלים פרקטיים הניתנים  ליישום  והטמעה במהירות ולהפוך לחלק מהתרבות הארגונית היוצרת תשתית חזקה של מחוברות וחוסן ארגוני המתקיימים לאורך זמן.
  • ניסיון הנחייתי לקבוצות הנהלה ולעובדים במגזר העסקי, החברתי והממשלתי.
 
 

הסדנאות שלי

איך זה עובד?

נגדיר אתגר ונתאם ציפיות

נקיים שיחת תיאום ציפיות ונבחר את הסדנא העונה על הצרכים הייחודים שלכם. 

נקבע תוכנית פעולה

נבחר מתוך סל הסדנאות את הפעולות הרלוונטיות ביותר למטרות שהצבתם ולקהלי היעד (גיל העובדים, מאפייני העבודה). ניתן לבחור בין סדנא חד פעמית ליום פעילות ואף לסדרה של מפגשים סדנאיים.

נצא לדרך

בהתאם לתוכנית נתחיל בפעילות מיום צוות מרוכז ועד לתהליך ליווי בעל מספר מפגשים. בתום הפעילות יצאו המשתתפים עם סט פעולות סדור שניתן להטמיע כבר למחרת בבוקר בשגרת הפעילויות של הצוות.

נסתכל קדימה

עם תום המפגש\ים נסתכל קדימה ונבחן האם יש צורך במענים נוספים היכולים לתמוך בתהליך שהחל בסדנא.

אולי יעניין אתכם

צידה לדרך - טיפים וכיווני חשיבה נוספים בתחום פיתוח מחוברות ארגונית

שייכות עובדים מתחילה במפגש

שייכות עובדים נוצרת באמצעות מפגשים ופעולות היוצרות יחד תשתית להיכרות בני-אישית. קבלו חמישה רעיונות שיעזרו לכם להפוך אירוע חד פעמי לתרבות ארגונית

מחוברות עובדים כמענה לגלי התחלופה

קצב התחלופה הגבוה במקצועות המכירות והשירותים, יוצר מעגל קסמים של גיוס-הכשרה-סיום העסקה וחוזר חלילה. מחוברות עובדים יכולה לשבור את השרשרת. בואו תראו איך ניתן לצאת מהלופ בפעולות פשוטות

פוליטיקה ארגונית מהכרח להזדמנות

ישנה נטייה להתעלם מפוליטיקה ארגונית ולהשקיע מאמצים מרובים במצגות ונתונים תוך התעלמות מהגורם המשמעותי ביותר. בפוסט הבא אסביר למה לא ניתן להתעלם ואיך ניתן להפוך אותה מהכרח להזדמנות ליצירת שינוי

דילוג לתוכן